-5%
,

237502 Overlight Optical TX 1310nm CWDM 10dBm

Διαθεσιμότητα:

Διαθέσιμο. Παράδοση 4-10 μέρες!


237502 Overlight Optical TX 1310nm CWDM 10dBm TELEVES

Το TELEVES 237502 Overlight Optical TX είναι μετατροπέας Δορυφορικού και Επίγειου τηλεοπτικού σήματος απο ένα δορυφόρο με wideband LNB και πηγή επίγειου ψηφιακού σήματος, σε έξοδο μονότροπης Οπτικής Ίνας, με ακροδέκτη SC/APC και τεχνολογία CWDM. Παρέχει την δυνατότητα διανομής της εξόδου Οπτικής, σε έως 64 σημεία Οπτικής Ίνας, με αντίστοιχο Οπτικό splitter, στα 1310nm με ισχύ οπτικής 10dBm. Ιδανικό για εγκαταστάσεις GPON αλλά και για κεντρικές ή/και συλλογικές εγκαταστάσεις με πολλά σημεία διανομής οπτικής ίνας, όπου απαιτείται η όδευση του σήματος μέσω της μονότροπης οπτικής ίνας, σε μεγάλη απόσταση.
Η συσκευή είναι πιστοποιημένη σύμφωνα με τις Ευρωπαϊκές συλλογικές/κεντρικές εγκαταστάσεις, έχοντας περάσει τους αντίστοιχους ελέγχους της πιό πρόσφατης προδιαγραφής EICS, σύμφωνα με DTG ή CAI.

Τεχνικά χαρακτηριστικά :
– ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ/ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΣΕ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΟΥΝ ΟΙ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΟΠΤΙΚΗΣ ΙΝΑΣ ΣΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ.
– SC/APC οπτικός ακροδέκτης
– Για Μονότροπη Οπτική Ίνα
– RF ακροδέκτης τυπου F-θηλυκό
– Στάθμη εξόδου ικανή για διανομή σε έως 64 σημεία Οπτικής Ινας
– Συμβατό με εγκαταστάσεις GPON
– Προσαρμόσιμο σε διάφορες εφαρμογές εγκατάστασης, ειδικα και αυτές με dCSS τεχνολογία
– Κέλυφος απο κράμα Zamak για ηλεκτρομαγνητική θωράκιση και αντιδιαβρωτική προστασία
– Για τοποθέτηση σε κάθετη επιφάνεια
– Διαθέτει διακόπτη ON/OFF DC για τροφοδοσία του LNB
– Διαθέτει ενδείξεις LED για την κατάσταση του σήματος και για την τροφοδοσία DC προς το LNB
– Συμβατό με πολυδιακόπτες της σειράς Televes NevoSwitch καθώς και με άλλα συστήματα IRS

ΕΠΙΓΕΙΟ
– Εύρος Συχνότητας MHz 47 … 694
– Στάθμη σήματος εισόδου dBμV 83 … 95
– Ohm 75

ΚΑΘΕΤΗ ΠΟΛΩΣΗ
– Εύρος Συχνότητας MHz 290 … 2340
– Στάθμη σήματος εισόδου dBμV 70 … 85
– Ohm 75

ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ ΠΟΛΩΣΗ
– Εύρος Συχνότητας MHz 290 … 2340
– Στάθμη σήματος εισόδου dBμV 70 … 85
– Ohm 75

ΟΠΤΙΚΟ
– Μήκος κύματος nm 1310 ±3
– Οπτική Ισχύς dBm 10
– Οπτικός ακροδέκτης SC/APC

ΓΕΝΙΚΑ
– Τροφοδοσία δικτύου V 110 … 230
– Συχνότητα Hz 50/60
– Κατανάλωση ρεύματος mA 125, 6W (Μέγιστη)
– Θερμοκρασιακό εύρος περιβάλλοντος λειτουργίας -5 +45 C
– Διαστάσεις 226 x 120 x 53 χιλιοστά

The 237502 Overlight Optical TX is a complete Satellite and Terrestrial optical transmitter, from the outputs of a standard wideband LNB and source with terrestrial band. Its technology is CWDM Wideband satellite and terrestrial optical transmitter. This device receives a satellite signal from a RF Wideband LNB and terrestrial band, and distributes it up to 64 users over a fiber output in the 1310nm window with 10dBm optical power. Ιt is fully indicated for use in GPON installations and adapts to different solutions. This device is part of the Televes Overlight system, that distributes satellite and terrestrial signals to multiple users through a single mono mode optical fiber.
This product is certified with the European IRS Certification Scheme mark, representing that it has passed the relevant test as set out in the latest EICS test specification, available from the DTG or CAI.

Technical features:
– DO NOT TURN THE TRANSMITTER ON WITHOUT A FIBER OPTIC CABLE CONNECTED TO IT
– SC/APC optical connector
– For Single Mode Fiber Optic cable
– F-type RF connectors
– High output level that makes it ideal for collective installations of up to 64 users
– Compatible with GPON deployments
– Adaptable to different solutions, especially those with dCSS technology
– High-screening Zamak chassis
– Can be wall-mounted using screws
– Power ON/OFF DC switch to LNB
– LED indicators displaying both signal status and DC power to LNB
– Compatible with Televes NevoSwitch series, and with other IRS systems

TERRESTRIAL
– Frequency range MHz 47 … 694
– Input level dBμV 83 … 95
– Input impedance Ohm 75

VERTICAL
– Frequency range MHz 290 … 2340
– Input level dBμV 70 … 85
– Input impedance Ohm 75

HORIZONTAL
– Frequency range MHz 290 … 2340
– Input level dBμV 70 … 85
– Input impedance Ohm 75

OPTICAL
– Wavelenght nm 1310 ±3
– Optical power dBm 10
– Optical connector SC/APC

GENERAL
– Mains power V 110 – 230
– Frequency Hz 50/60
– Max. current consumption mA 125, W 6
– Enviromental working temperature range C -5+45
– Dimensions mm 226 x 120 x 53

Κωδικός προϊόντος: 8424450240298 Κατηγορίες: ,