-5%
,

237412 Wideband LNB + Optical TX 1310nm 8dBm KIT

Διαθεσιμότητα:

Διαθέσιμο. Παράδοση 4-10 μέρες!


237412 Wideband LNB + Optical TX 1310nm 8dBm KIT TELEVES

To TELEVES Σετ 237412 Wideband LNB & Optical TX 1310nm 8dBm KIT, αποτελείται απο ένα LNB Wideband (RF ξεχωριστή έξοδο V & H) το οποίο λαμβάνει ένα δορυφόρο και βγάζει σήμα RF με φίς τύπου F και ένα δέκτη RF/μετατροπέα σε Οπτική Ίνα με το εξωτερικό τροφοδοτικό του. O δέκτης RF/μετατροπέας σε Οπτική Ίνα (με ακροδέκτη FC/PC) έχει 2 εισόδους δορυφορικού σήματος για σύνδεση με το WideBand LNB και ακόμα μία είσοδο για σύνδεση Επίγειου ψηφιακού σήματος UHF αλλά και FM/DAB, αν χρειάζεται μίξη πχ μετά απο ένα επεξεργαστή σήματος όπως το AVANT-X. Μετά την μίξη των RF σημάτων (Δορυφορικό & Επίγειο), ο μετατροπέας παράγει στην οπτική έξοδο του, σήμα για σύνδεση σε μονότροπη οπτική ίνα, με μήκος κύματος 1310nm και οπτική ίσχύ 8dBm. Το ΣΕΤ περιλαμβάνει επίσης και το τροφοδοτικό, με αντάπτορες για σύνδεση σε πρίζα 2pin EU αλλά και σε 3pin UK καθώς και αντάπτορα Jack σε F και καπάκια. Η έξοδος οπτικής ίνας, μπορεί να διακλαδωθεί με Οπτικό διακλαδωτή, σε έως 32 εξόδους μέγιστο. Οι συνδέσεις οπτικής είναι με ακροδέκτες FC/PC και οι RF με φίς τύπου F ενώ ο δέκτης RF/μετατροπέας σε Οπτική Ίνα μπορεί να τοποθετηθεί σε εξωτερικό χώρο, πχ σε ιστό ή σε εσωτερικό χώρο, πχ επιτοίχια ή σε ερμάριο rack.

Τεχνικά χαρακτηριστικά του δέκτη RF/μετατροπέα σε Οπτική Ίνα:

Είσοδοι ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟΥ σήματος
– Εύρος συχνότητας MHz: V 290 … 2340, H 290 … 2340
– Ισχύς εισόδου: dBuV 70… 85
– A.G.C. dB 15

Είσοδος ΕΠΙΓΕΙΟΥ σήματος
– Εύρος συχνότητας MHz: 88 … 694 (FM/DAB, UHF 21 … 48, αποκοπή παρεμβολών 5G)
– Αναλογία Θορύβου (Noise Figure) στην μέγιστη απολαβή: 10dB

ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ
– Βολτάζ εισόδου Vac: 20
– Κατανάλωση ρεύματος: 350 mA, 7W (χωρίς τροφοδοσία LNB και είσόδου επίγειου)
– Έξοδος τροφοδοσίας προς είσοδο Επίγειου και Vertical: 12V
– Έξοδος τροφοδοσίας προς είσοδο Horizontal 18V
– Μέγιστη συνολική τροφοδοσία προς: LNB, προενισχυτές, επίγειες κεραίες Televes TFORCE BOSS: 500 mA
– Μέγιστη τροφοδοσία προς προενισχυτές και επίγειες κεραίες Televes TFORCE BOSS: 250 mA

ΜΗΧΑΝΙΚΑ
– Σύνδεση Δορυφορικού σήματος: F θηλυκό
– Σύνδεση σήματος DAB/VHF/UHF: F θηλυκό
– Σύνδεση τροφοδοτικού: F θηλυκό
– Συνδέσεις Οπτικής: FC/PC . Συνδέσεις RF: τύπου F

ΟΠΤΙΚΑ
– Ακροδέκτες FC/PC
– Ισχύς Οπτικής εξόδου dBm +8
– Μήκος κύματος Οπτικής εξόδου: 1310nm (για σύνδεση σε μονότροπη οπτική ίνα)
– Διακλάδωση (F.O. Splitting) με διακλαδωτή οπτικής ίνας: έως 32 εξόδους, μέγιστο

ΔΙΑΦΟΡΑ
– Δείκτης προστασίας IP: 65
– Θερμοκρασιακό εύρος λειτουργίας: -20 …+60 C
– Θερμοκρασιακό εύρος αποθήκευσης: -40…+70 C
– Βάρος 0,435 κιλα
– Διαστάσεις (Π x Υ x Β): 16,2 x 16,3 x 2,5 εκατοστά

Τεχνικά χαρακτηριστικά του LNB WIDEBAND (H/V):
– Λήψη εύρος συχνοτήτων GHz 10.7 – 12.75
– RF Έξοδος εύρος συχνοτήτων MHz 290 – 2340
– Απολαβή dB 50 – 62
– Αναλογία Θορύβου (Noise Figure) dB 0,5
– Βολτάζ εισόδου V 8 – 21
– Μέγιστη κατανάλωση ρεύματος 125 mA
– Ακροδέκτες 2 X F
– Βάρος 106 γραμμάρια
– Θερμοκρασιακό εύρος λειτουργίας: -30…+60 C
– Διαστάσεις (Π x Υ x Β): 6,0 x 6,0x 10,02 εκατοστά

Περιεχόμενα συσκευασίας:
– LNB WideBand Εξόδου (H/V)
– Δέκτης RF/μετατροπέας σε Οπτική Ίνα
– Τροφοδοτικό AC/DC , με αντάπτορες για σύνδεση σε πρίζα 2pin EU και σε 3pin UK
– Αντάπτορας Jack σε F για σύνδεση τροφοδοτικού στον μετατροπέα
– Καπάκια

The TELEVES 237412 Wideband LNB & Optical TX 1310nm 8dBm KIT is consisting of an LNB Wideband that captures the entire frequency spectrum of a satellite and transmits it in RF signal through two outputs (V-H) in a frequency range between 290 and 2340MHz, to its receiver/ FO converter which is included in the kit. The receiver/ FO converter receives the signal from the LNB in its two satellite inputs. In addition third input for terrestrial signal (88-694MHz) is also including for mixing satellite TV signal from one satellite, with digital terrestrial signal from a DTT/FM/DAB aerial antenna. The resulting combined signal is produced for connection to Optical Fiber by its optical output in the 1310nm window (single mode FO), with 8dBm optical power. The KIT includes RF LNB Wideband, Optical RF receiver/FO converter & FO Transmitter, power supply with 2pin EU and 3pin UK plugs, Jack to F adapter and caps. The FO splitting of the FO output of the converter/transmitter, can be made with FO splitter, up to 32 users maximum. The optical connector is FC/PC the RF connectors are F-type. The FO converter/transmitter, can be mounted outdoors (on a satellite and antenna mast, for example) or indoors (on a wall or cabinet).

Technical features RF to FO OPT converter/TX:

Inputs SATELLITE
– Frequency range MHz: V 290 … 2340, H 290 … 2340
– Input Power: dBuV 70… 85
– Input AGC dB 15

Input TERRESTRIAL
– Frequency range MHz 88 … 694 (UHF 21 … 48, 5G cutoff)
– Noise Figure at max gain dB: 10

ELECTRICAL
– Input voltage Vac: 20
– Current consumption mA 350, 7W (Excluding connected devices satellite and DAB/VHF/UHF input)
– Output Voltage Terrestrial and Vertical: 12V
– Output Voltage Horizontal 18V
– Maximum power current for: LNBs, preamps and receiving antennas 500 mA
– Maximum current RF input for preamps and terrestrial antennas (TFORCE BOSS) 250 mA

MECHANICAL
– Satellite Input connector Type F female
– DAB/VHF/UHF connector Type F female
– Power supply connector Type F female
– Optical connector FC/PC and F-type connectors for RF

OPTICAL
– FC/PC optical connector
– Optical Power dBm +8
– Optical Wavelength nm 1310 (single mode F.O.)
– Maximum Splitting 1:32

MISCELLANEOUS
– Protection level IP 65
– Operating temperature range °C: -20 …+60
– Storage temperature range ?C: -40…+70
– Weight 435 gr
– Dimensions(W x H x D) mm 162x163x25

Technical features LNB WIDEBAND (H/V):
– Input Frequency Range GHz 10.7 – 12.75
– RF Output Frequency Range MHz 290 – 2340
– Gain dB 50 – 62
– Noise Figure dB 0,5
– Input voltage V 8 – 21
– Current consumption (max) mA 125
– Outputs Connectors 2 X F
– Weight 106 gr
– Operating Temperature C -30…+60
– Dimensions (W x H x D) 60 x 60x 100,2 mm

Package includes:
– LNB with WideBand Output (H/V)
– RF to optical converter
– AC/DC adaptor PSU, with European and UK mains plug
– Caps

Κωδικός προϊόντος: 8424450250778 Κατηγορίες: ,